Kategoriler

  Akustik Piyanolar
  Dijital Piyanolar
  Klasik Gitarlar
  Akustik Gitarlar
  Elektro Gitarlar
  Bas Gitarlar
  Keman
  Viyola
  Çello
  Akordiyonlar
  Mızıkalar
  Türk Müziği Çalgıları
  Flütler
  Saksafonlar
  Klarnetler


Markalar

  C. Bechstein
  Bechstein (C. Bechstein)
  Bohemia (C. Bechstein)
  W. Hoffmann (C. Bechstein)
  Zimmermann (C. Bechstein)
  Sandner
  Esteve
  Esteve - Luthier Manuel Adalid
  Farida
  Weltmeister
  Scandalli
  Orla
  Hering
  Primo
  Wittner
  Albert Augustine
  John Pearse Strings
  Gato
  Rowin
  Hidrau Model
  Stretto
  Things 4 Strings
  Nuvo
  J. Michael
  John Hope
  Knobloch
  String Tie
  Pirastro


Haberler / Duyurular

  Firmamız Yönetici ortağı Emel Yeşertener’in adını ve Başkent Müzikevi’nin adres bilgilerini ve vergi numarasını kullanarak açılan bir web sayfası üzerinden satış yapmaya çalışıldığı tarafımızca tesbit edilmiştir.

İlgililer hakkında gerekli yasal bilgilendirme ve işlemlere başlanmıştır.

Şirketimizin ve Yöneticisi Emel Yeşertener’in Başkent Müzikevi’nden başka hiçbir şirket ile ilişiği yoktur.

Duyurulur.

  String Tie ürünleri yakında stoklarımızda

  C. Bechstein A 190 (B 190) yakında stoklarımızda

  Knobloch Strings ürünleri Türkiye distribütörü Başkent Müzikevi

  J. Michael ürünleri Türkiye distribütörü Başkent Müzikevi

  Yeni gitar dizlikleri stoklarımızda

  Kolaylıkla yıkanabilen, hijyenik, hafif ve kırılmayan Nuvo öğrenci flütleri Başkent Müzikevi'nde

  Yayınevimizden çıkan yeni kitaplarımız


Ürünler » Telli Çalgılar » Klasik Gitarlar

Alt Kategoriler :   [ Aksesuarlar ]

Markalar:   [ Sandner ]   •   [ Esteve ]   •   [ Esteve - Luthier Manuel Adalid ]   •   [ Farida ]   •   [ Alhambra ]   •   [ Antonio Lorca ]   •   [ J&D ]   •   [ Yamaha ]

Esteve - Luthier Manuel Adalid - Adalid Especial - With case

Esteve - Luthier Manuel Adalid - Modelo 50 Aniversario - With case
Esteve - Luthier Manuel Adalid - Modelo 50 Aniversario - With case
Esteve - Luthier Manuel Adalid - Adalid Especial - With case

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

Tavsiye Edilen Satış Fiyatı: 6.500,00 EUR

Esteve - Luthier Manuel Adalid - Adalid Especial (Jacaranda) - With case
Esteve - Luthier Manuel Adalid - Adalid Especial (Jacaranda) - With case
Arka ve Yanlar Brezilya Gül Ağacı

Brezilya Gül Ağacı:Gitarda kullanılabilecek en iyi ağaçtır,karmaşık ve yoğun figürlere sahiptir.Bünyesinde bir çok renk bulundurur yaşlı olan ağaçların kendisine ait özel yağı vardır.Ağacın kurutulması doğal yollarla ve çatlakların oluşmamasını önlemek için dikkatle yapılmalıdır. Kuruduktan sonra ağaç fazla çalışmaz kolay kıvrılır.Gitarın sesini gitar gibi veren Brezilya gül ağacıdır.Ağacın en önemli özelliği sesidir,balans, entonasyon, ses netliği vb gibi.. şeyler sanki hesaplanmış gibidir. Sık ve hacimli bir ağaçtır dolgun ve duygu yüklü bir tonu ve müthiş bir sustaini vardır.

Ön Kapak Sedir veya Ladin

Sedir: Kanada kökenli bir ağaçtır yumuşak yapılıdır ladin gibi sert değil fakat daha sabittir. Kolay çalışmaz içerdiği reçine miktarı çok azdır,bundan dolayı zaman içerisinde ses gelişimi göstermez ilk anda işittiğiniz ses yıllar sonrada aynı kalacaktır çok az değişimler olur.Gevrek,melankolik ve buğulu bir sesi vardır güzel bir ses karışımına sahiptir.Flamenko gitaristleri genel olarak sediri tercih ederler.Kızılkahveden koyu kahverengine kadar renkleri vardır buna göre derecelendirilir.Hava şartlarından az etkilenir.
Ladin: Gitar yapımında en önemli ağaçlardan biridir.Gitarda temiz ve ışıltılı ton arayanlar için idealdir,Yumuşak derin ve etkileyici tınısı vardır.Sitka ladini, Alp ladini, Engelman ladini gibi türleri vardır. Bu türlerin arasında Engelman ladini çok kıymetli ve nadir bulunabilen bir ladin türüdür beyaz avrupalı veya Alman ladini olarakta bilinir. Sitka ladini kremsi ten rengindedir.Engelman daha koyudur ve olgun bir tonu vardır daha zengin bir mid karaktere sahiptir.Hızlı ve iyi kurutulur, çatlamaya eğilimi azdır lifleri kıvrık olanlarda az miktarda çatlama olabilir.

Klavye Abanoz

Abanoz: Yapı olarak çok sert bir ağaçtır ağırdır suda batar ve sadece ağacın orta kısmından elde edilir.Kabuğun altındaki bölüm ağacın orta yerine kadar beyazdır.Orta bölümden 20 ile 100 cm çapında kütükler elde edilir. Sesleri çok parlatarak iletmez derin ve sıcak bir sesi vardır, iletkenliği çok iyidir.Damar çizgileri kalitesini belirleyen en önemli unsurdur.

Sap Afrika Maunu veya Sedir(Abanoz ile güçlendirilmiştir, Özel Karbonfiber desteklidir)

Afrika Maunu: Bir çok çeşidi bulunur.En iyileri çok yağmur alan ormanlarda yetişir.Yapı olarak sert bir dokusu vardır ama çok hafiftir.Lifleri düzgün ince çizgili parlak ve dekoratiftir. Gitarda sap,eşik gibi parçalarda iyi sonuçlar verir.Kolay ve temiz işlenir. Afrika maunu hızlı kurutulabilir, bu esnada ağaç az çalışır,az çeker ve az çatlar. Değişen hava şartlarına dayanıklılık gösterir.

Cila Gomalak

Gomalak:Bitmiş hali oldukça ince olduğundan ağacı fazla kapatmaz ses başarımını en üst düzeyde tutar, son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür, Tamamen organiktir, Uygulaması zordur ama iyi yapılmış bir gomalak çok güzel görünür son derece parlaktır,onarılması oldukça basittir.en değer verilen cila türüdür özel bir sistemle sürülür.