Kategoriler

  Akustik Piyanolar
  Dijital Piyanolar
  Klasik Gitarlar
  Akustik Gitarlar
  Elektro Gitarlar
  Bas Gitarlar
  Keman
  Viyola
  Çello
  Akordiyonlar
  Mızıkalar
  Türk Müziği Çalgıları
  Flütler
  Saksafonlar
  Klarnetler


Markalar

  C. Bechstein
  Bechstein (C. Bechstein)
  Bohemia (C. Bechstein)
  W. Hoffmann (C. Bechstein)
  Zimmermann (C. Bechstein)
  Sandner
  Esteve
  Esteve - Luthier Manuel Adalid
  Farida
  Weltmeister
  Scandalli
  Orla
  Hering
  Primo
  Wittner
  Albert Augustine
  John Pearse Strings
  Gato
  Rowin
  Hidrau Model
  Stretto
  Things 4 Strings
  Nuvo
  J. Michael
  John Hope
  Knobloch
  String Tie
  Pirastro


Haberler / Duyurular

  Firmamız Yönetici ortağı Emel Yeşertener’in adını ve Başkent Müzikevi’nin adres bilgilerini ve vergi numarasını kullanarak açılan bir web sayfası üzerinden satış yapmaya çalışıldığı tarafımızca tesbit edilmiştir.

İlgililer hakkında gerekli yasal bilgilendirme ve işlemlere başlanmıştır.

Şirketimizin ve Yöneticisi Emel Yeşertener’in Başkent Müzikevi’nden başka hiçbir şirket ile ilişiği yoktur.

Duyurulur.

  String Tie ürünleri yakında stoklarımızda

  C. Bechstein A 190 (B 190) yakında stoklarımızda

  Knobloch Strings ürünleri Türkiye distribütörü Başkent Müzikevi

  J. Michael ürünleri Türkiye distribütörü Başkent Müzikevi

  Yeni gitar dizlikleri stoklarımızda

  Kolaylıkla yıkanabilen, hijyenik, hafif ve kırılmayan Nuvo öğrenci flütleri Başkent Müzikevi'nde

  Yayınevimizden çıkan yeni kitaplarımız


HAKKIMIZDA

Başkent Müzikevi 1975 yılında Türkiye'nin başkenti olan Ankara'da emekli bir müzik öğretmeni olan Nejat İlhan Leblebicioğlu tarafından kurulmuştur.

Başkent Müzikevi, mistik ve otantik görünümüyle sadece bir müzik enstrümanları satış mağazası olmasının ötesinde Türk Müzik Kültürünün bir parçası olarak bugüne kadar faaliyetlerini sürdüregelmiştir.

Kurucusu Nejat İlhan Leblebicioğlu'nun 1999 yılında vefatından sonra, ailesi tarafından faaliyetlerine devam kararı alarak Müzik Kültürüne katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Halen Emel (Leblebicioğlu) Yeşertener tarafından yönetilen Başkent Müzikevi'nde sadece Türk Musikisi enstrümanları değil, her çeşit batı müziği enstrümanlarını uygun fiyatlarla her zaman bulmanız mümkündür.

Başkent Müzikevi
San. ve Tic. Ltd. Şti.

Başkent Müzikevi'nin kurucusu Nejat İlhan LEBLEBİCİOĞLU'nun Biyografisi;

28 Ocak 1930 tarihinde dünyaya gelmiş ve 3 Ekim 1999 tarihinde ebediyete intikal etmiştir . Hayatının her döneminde insanları eğitmek ve mükemmele ulaşmak için devamlı bir mücadele içinde, faydalı olmak ilkesiyle yaşamını sürdüren bir öğretmen olan Nejat İlhan Leblebicioğlu'nun hayatı ve yaptığı işlerin özeti aşağıda sıralanmıştır.

1948 yılında Çorum Lisesi'nden mezun olduktan sonra Edirne İlköğretmen Okulu'nu bitirip Sarıkamış'ın Beli Ahmet Köyü'nde öğretmenlik hayatına başlamıştır. Daha sonra Gazi Eğitim Enstitüsü'nü 1954 yılında bitirerek hayatının en önemli adımlarından biri olan müzik öğretmenliği mesleğine Kars Kazım Karabekir İlköğretmen Okulu'nda başlamıştır. 1956 yılında Çorum İlköğretmen Okulu'na müzik öğretmeni ve müdür yardımcısı olarak tayin olmuştur. Çorum'da Günsel (Kalelioğlu) Leblebicioğlu ile evlenmiş ve 1957 yılında Kemal, 1959 yılında Emel olmak olmak üzere iki çocukları Çorum'da dünyaya gelmiştir. Perşembe İlköğretmen Okulu müdürlüğüne 1960 yılında atanması 15 sene sürecek müdürlük hayatının başlangıcı olmuştur. 1962 yılında Eskişehir Kız İlköğretmen Okulu müdürlüğüne atanan Nejat İlhan Leblebicioğlu, 1965 yılında Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nde şube müdürü oluncaya kadar orada kalmıştır. İdareci olarak başarılarını göz önüne alan Milli Eğitim Bakanlığı 1966 yılında kendisini bakanlık müfettişliğine yükseltmiş ve aynı yıl içinde üçüncü u çocuğu Serdar dünyaya gelmiştir. 1969 yılında MEB'lığında Din Eğitim Genel Müdürü olarak atanmış ve 2 yıl hizmet vermiştir. 1971 yılında TED Ankara Koleji Orta Kısım Müdürü olmuş ve 1975 yılına kadar bu görevini ve müzik öğretmenliğini sürdürmüştür. 1975 yılında yuvaya dönüş gibi kabul edilebilecek bir şekilde Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü'nde öğretmen olarak çalışmıştır. 1977 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda Müşavir olarak atanmış ve 1979 yılında emekli oluncaya kadar bu görevini sürdürmüştür. Çocukluk yıllarından başlayarak keman başta olmak üzere çeşitli müzik aletlerini çalmayı başaran bir öğretmen olarak emekli olmuştur.

Emekli olduktan sonra müzik alanındaki faaliyetlerine daha farklı bir alanda devam etmeye karar veren Nejat İlhan Leblebicioğlu, Başkent Müzik Evi'ni kurmuş ve belli bir süre sonra onu Türkiye'nin belli başlı müzik mağazalarından birisi haline getirmeyi başarmıştır. Aslında Başkent Müzik Evi, Kurucusu için sadece bir işyeri değil aynı zamanda, müzisyenlerin, dostların buluştuğu, bir araya geldiği çok farklı bir mekan olmuştur.

3 Ekim 1999 günü, aramızdan ayrılan Nejat İlhan Leblebicioğlu, Türkiye'nin yetiştirdiği son derece kıymetli insanlardan biri ve aynı zamanda eşsiz bir baba olarak eğitim, öğretim ve kültüre katkılarıyla saygıyla anılacaktır. Kendisini hiçbir zaman unutmayacağız.